ویژه ها

مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ایوان گفت :بیش از ۵۰۰نفر از عشایر و روستاییان شهرستان ایوان بصور
نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه ایوان در پایگاه مقاومت شهرک نب
به همت بسیج اساتید استان ایلام، نشستی با محوریت "نقش پیوست نگاران فرهنگی در توسعه استان "د

مقاله

این مطلب ۲۹ بار خوانده شده
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام:

سپاه در همه حوادث در کنار مدیریت بحران است/ لزوم پیوست ایمنی و بحران در همه پروژه ها

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: وقوع بحران جزء لاینفک زندگی بشری است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام؛ سردار" سید صادق حسینی" فرمانده سپاه استان، در همایش هم افزایی سازمان های امدادی در مدیریت بحران گفت: هدف سپاه از ایجاد هم افزایی بیشتر بین دستگاه های خدمات رسان است و در راستای حوادث استانی به سهم خود در کنار سایر نهادها همواره حضور داشته است.

وی با بیان اینکه اصل کار این همایش ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه است، اظهار داشت: وقوع بحران جزء لاینفک زندگی بشری است.
سردار حسینی بزرگترین بحران شناخته شده دست بشررا که باید با آن مقابله کرد، جنگ و کشنار و درگیری دانست و بیان داشت: در استان ایلام آتش سوزی مناطق، قطع برق آبدانان از جمله مواردی بود که مدیریت بحران می توانست با ارائه راهکار برای مشکلات پیش آمده بعدی از آنها استفاده کند.
فرمانده سپاه ایرالمؤمنین(ع) تصریح کرد: پیش بینی، پیشگیری، پژوهش و تحقیق، مقابله و پاکسازی از مقدمات اولیه جلوگیری از بحران است.
وی اضافه کرد: ایجاد اتاق فکر مشترک بین سازمان های مرتبط، آموزش و فرهنگ سازی در خصوص حفظ محیط زیست مدارس، و عموم مردم در مجالس و محلات و قرار گرفتن در کتب درسی بسیار می تواند در مدیریت صحیح بحران نقش داشته باشد.
سردار حسینی یادآور شد: ضرورت آموزش تخصصی به بخش های تخصصی درگیر در بحران، بکارگیری کلیه امکانات در اجرای مانورهای مشترک، اطلاع از تجهیزات موجود از اهم موارد مد نظر در مدیریت بحران خواهد بود.
وی افزود: برای تمام پروژه ها باید پیوست بحرانی برای آن پیش بینی شود که در برابر سیل، زلزله و آتش سوزی ایمن سازی شده باشند.

انتهای پیام/ع

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.